Kepçe Kulak Ameliyatları

Kepçe Kulak Ameliyatları

Anasayfa / Kepçe Kulak Ameliyatları

Kepçe Kulak Ameliyatları

Pek çok değişik tipte kulak şekil bozukluğu bulunabilmesine rağmen en yaygın şekilde izlenen kulak şekil bozukluğu Kepçe Kulak’tır.

Kulak kepçesi kıkırdak yapıda bir olup şekil bozukluğu insanları psikolojik olarak etkilemektedir. Özellikle çocukluk çağında kepçe kulak yapısına sahip olmak çocukların gelecekte psikolojilerinde bozukluklara neden olabilmektedir.  Bunun nedeni kimi zaman maalesef çocukların çok acımasız davranabilmesi ve olayın alay edilme durmuna kadar ilerleyebilir olasıdır. Bu nedenler kepçe kulak ameliyatlarını daha çok okul öncesi yaşta önermekteyiz. Ancak kulak şekil bozukluğuan sahip herkes kepçe kulak onarımı ameliyatı olabilir.

Ameliyat sonrasında pansumalar 1 yada 2. günde açılır. İlk hafta günlük pansumanlarla birlikte 10 gün bandana takan hastalarımıza ameliyat sonrası 6-8 hafta gece yatarken bandana takmalarını önermekteyiz.

Kulak estetiği ve diğer yüz estetiği ameliyatları  yüz görünümünüzü ilerletebilir, daha iyi hale getirebilir ve kendinize olan güveninizi arttırabilir, ancak kulağa şekil olarak yapılabilecekler sınırlıdır. O nedenle hasta beklentilerini tam ve açık şekilde hekimi ile paylaşmalı ve nelerin mümkün olup olmadığını hekimi dikkatle dinleyerek tam olarak anlamalıdır. Hasta doktorun elinde sihirli bir deynek olmadığının da bilincinde olmalıdır.